Piękno bez skalpela

Medycyna estetyczna często budzi w nas jeszcze wiele wątpliwości i pytań. Wystarczy jednak dowiedzieć się o niej jak najwięcej, by lęk i obawy minęły. Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że nie jest to chirurgia plastyczna, a większość zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej jest nieinwazyjna. Ich głównym celem jest przywrócenie skórze dobrego wyglądu i zahamowanie procesów starzenia się.

Rodzaje zabiegów

Niektóre z zabiegów przeprowadza się profilaktycznie, inne to tak zwane zabiegi rekonstrukcyjne, polegające na przywracaniu skóry do stanu, w jakim była, zanim zaczęły zachodzić w niej procesy starzenia. Do specjalisty tej dziedziny medycyny warto się też zgłosić, gdy mamy wrodzone defekty, albo takie, które są wynikiem przebytych chorób czy powstałe w różnego rodzaju wypadkach. W gabinetach medycyny mogą pracować jedynie wykwalifikowani lekarze medycyny, którzy ukończyli profesjonalny kurs medycyny estetycznej. To dziedzina, która stale się rozwija i zmienia, dlatego ważne jest by lekarz ten na bieżąco uzupełniał swoją wiedzę i poznawał nowe rozwiązania stosowane w tej dziedzinie medycyny.

Profilaktyka ma znaczenie

Wbrew pozorom zabiegi poprawiające jakość skóry nie są przeznaczone dla osób „w słusznym wieku”.  Młode osoby również borykają się z wieloma problemami dermatologicznymi, jak na przykład trądzik, na który remedium mogą być zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Im wcześniej zaczniemy dbać o dobrą kondycję naszej skóry, tym dłużej będzie miała ona młody i zdrowy wygląd, co z pewnością przełoży się na nasze dobre samopoczucie.

 

Zostaw odpowiedź