Włos ci z głowy nie spadnie…

Wypadanie włosów to najczęściej problem mężczyzn, ale przytrafia się także kobietom. Dla płci pięknej jest to zwykle poważny problem, bo włosy są uznawane za jeden z atrybutów kobiecej urody. Dużo możemy zdziałać samodzielnie, dbając o włosy w należyty sposób, ale czasem potrzebna jest pomoc specjalistów.

Kuracja według potrzeb

Z wieloma problemami pomogą nam uporać się lekarze, których specjalizacją jest medycyna estetyczna. Włosy to nasza największa ozdoba, gdy są rzadkie i słabe, to trudno z nich ułożyć satysfakcjonującą fryzurę. Słabych włosów nie powinno się też farbować, bowiem to jeszcze bardziej je osłabia. W gabinecie lekarskim możemy przejść dopasowaną idealnie do naszego problemu kurację, której celem jest wzmocnienie cebulek włosów. Jednym z jej elementów jest przyjmowanie lekarstw, które mogą powstrzymać wypadanie włosów, pobudzając je do wzrostu.

Witaminą we włosy

Kolejny etap walki o piękne włosy jest mezoterapia. To zabieg polegający na tym, że w skórę głowy wstrzykuje się odpowiedni preparat. Dobiera się go indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. W skład tych preparatów wchodzą przede wszystkim witaminy, jak również mikroelementy i aminokwasy. Mezoterapię można także przeprowadzać, stosując komórki macierzyste z krwi pacjenta lub osocze bogatopłytkowe. Zabieg może przeprowadzać jedynie lekarz, który ukończył odpowiedni kurs medycyny estetycznej, bo tylko wtedy możemy liczyć na sukces. W walce z łysieniem wykorzystuje się też suplementy, naświetlanie lampami LED, a w ostateczności przeszczep włosów.

Zostaw odpowiedź