Zyskaj na urodzie

Wokół medycyny estetycznej wciąż jest wiele niedomówień. Ma zarówno wielu zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. A prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku. Jeżeli mądrze i z umiarem będziemy korzystać z tego, co medycyna estetyczna ma nam do zaoferowania, to przyniesie to same zyski dla naszej urody. Warto mieć świadomość, że ten dział medycyny to nie to samo, co chirurgia plastyczna. Różnica polega przede wszystkim na tym, że wiele zabiegów jest nieinwazyjnych i nie ma nic wspólnego z chirurgią.

Uzupełnij niedostatki

Zabiegi medycyny estetycznej dotyczą przede wszystkim twarzy lub korekty niedoskonałości innych części ciała. Do najpopularniejszych zabiegów z tego działu medycyny możemy z pewnością zaliczyć te z udziałem kwasu hialuronowego. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, a w związku z tym, że jest to substancja naturalna, zabiegi te są wyjątkowo bezpieczne. Kwas ten występuje w ludzkim organizmie, a im jesteśmy starsi, tym jest go mnie. Zabiegi z jego użyciem to więc po prostu uzupełnianie niedostatków. Choć są mało inwazyjne i nietrudne w wykonaniu, to powinni je przeprowadzać tylko wykwalifikowani medycy, którzy ukończyli kurs medycyny estetycznej. Trwałość zabiegu a użyciem kwasu hialuronowego to od 6 do 9 miesięcy. Dlatego dla dobrego efektu należy go co pewien czas powtarzać. Skóra jest po nim bowiem zdecydowanie odmłodzona, bardziej sprężysta i bez zmarszczek.

Nie tylko kwas

Choć kwas hialuronowy to prawdziwy przebój ostatnich lat, to wiele innych zabiegów estetycznych jest także godnych uwagi. Zaliczają się do nich z pewnością te z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Preparaty te produkowane są z oczyszczonych szczepów bakterii w warunkach laboratoryjnych. Wykorzystuje się ją między innymi do wygładzania zmarszczek – w tym celu stosuje się bardzo małe dawki tej substancji, a efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy. Toksyna botulinowa jest idealna zwłaszcza do wypełniania zmarszczek między brwiami, wokół ust, a także na czole czy szyi i brodzie. Wygładzi także kurze łapki oraz zmarszczki na dolnej powiece.

Zostaw odpowiedź